لینک دانلود فایل{آشنایی با بافته های سنتی (قالی بافی)}

آشنایی با بافته های سنتی (قالی بافی)|40190888|ph|فرشهای دوران صفویه,فرش ترکمن اوج هنر و هویت زنان کرانه خزر ,نقوش فرش ترکمنی حفظی بافت است,کاهش مرغوبیت فرش ترکمن
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان آشنایی با بافته های سنتی (قالی بافی) آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فرش ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است، در ایران از دیرباز بافتن انواع فرش متداول بوده و انگیزه ای اجدادی داشته است. به نوشته مورخان، جهانگردان، جنگجویان و آثار مكشوفه از گذشتگان گویای آن است كه فرشبافی به صورت هنری دستی ، مردمی ، روستایی و عشایری در ایران سابقه بس دراز دارد.

پروفسور «رودنكو» كاشف «فرش پازیریك» معتقد است كه قالی مذكور كار مردم ماد یا پارس و پارت (خراسان بزرگ) است. توجه به نقش های مشابه و هم زمان این فرش در ستون های تخت جمشید نیز این نظریه را تایید می نماید. آثار دیگری از جمله نقاشیهای برخی هنرمندان قرون وسطی حاوی نقش قالیهایی است كه گفته اند بافت ایران بوده است . برخی مورخان در مورد حمله رومیان به ایران و غارت دستگرد قالی را از جمله غنایمی كه در این غارت به دست آورده شده، قید نموده اند و نیز منابع یونانی از قالیهای زربفت ایران یاد كرده اند. «فرش بهارستان» با آن همه هنرمندی كه به تأیید روایات مختلف، دربافت آن به كار رفته بوده اگر چه گاه در تعریف از آن راه اغراق پیموده شده اما خود نشانگر پیشرفت صنعت فرشبافی و صنایع جنبی از جمله طراحی و رنگرزی در ایران قدیم می باشد. فرش به عنوان نمودی از فكر و اندیشه بشری و متاثر از حس نوجویی او در طول تاریخ خود با نشیب و فرازهایی روبرو بوده كه گاه با فراغت فكری هنرمندان و محیط مناسبی كه برای رشد و شكوفایی هنر ایشان ایجاد گردیده به حد اعلای خود رسیده و گاه صدماتی كه بر اثر مصائب طبیعی و غیر طبیعی بر پیكر جامعه وارد شده، آن را به دوره نهفتگی و خمود سوق داده است.

عصر مغول یعنی قرن هفتم هجری را می توان دروان بس غم انگیز برای انواع هنر ایرانی دانست و پس از آن قرون دهم و یازدهم هجری را كه عصر صفویان است زمان شكوفایی طبع هنری مردم ایران باید به شمار آورد. آغاز دوران صفوی متفارن با رشد بسیاری از هنرهای دستی و توسعه آن در كلیه شئون جامعه بوده است. بسیاری از هنرمندان ایرانی در این دوره ظهور كرده اند كه با اغتنام فرصت از آرامش و محیط مساعدی كه به وجود آمده عمر گرانبهای خود را بر سر ارتقاء سطح كیفی هنر و صنایع دستی نهاده اند وبا ابداع طرح ها و نقشه های زیبا و هنرمندانه جایگاه این صنایع به ویژه فرش را به حد اعلاء خود رسانیده اند و نام ایران را در سراسر جهان با آثار خود پرآوازه ساخته اند. با توجه به اهمیت عصر صفویه در اعتلاء هنر ایران و توجهی كه در این زمان به صنعت قالیبافی مبذول شده، جا دارد به این عصر و وضعیت هنرمندان و قالیباقی آن مشروح تر بپردازیم.

مطالب دیگر:
📎فال نامه حافظ📎طرح برچسب معجون خواب و آرامش بخش📎پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژی بتن - آزمایش درصد جذب آب (درصد رطوبت) ماسه در 12 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر📎طرح لایه باز عرق هل طراحی شده با فتوشاپ📎جزوه طراحی مبدل های حرارتی📎لوح تقدیر بمناسبت جشنواره خوارزمی📎لایه باز تراکت تبلیغاتی باشگاه بدنسازی📎دانلود فایل آماده برچسب آبلیموی طبیعی psd📎دانلود تحقیق در مورد تحقیقات بازاریابی استان مازندران در صنعت روغنهای روانكار (پروژه كارآفرینی)📎تناسب اندام فیزیکی چیست📎آمادگی جسمانی📎پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژی بتن - آزمایش لس آنجلس یا مقاومت در برابر ساییدگی یا سایش در 16 اسلاید همراه با شکل و تصویر📎طرح لایه باز تراکت لوازم آرایشی📎دانلود تحقیق در مورد جهاد کشاورزی📎دانلود تحقیق در مورد جهان در عصر بعثت📎دانلود تحقیق در مورد جونده کشی📎دانلود تحقیق در مورد حاصلخیزی دریاچه ها📎دانلود تحقیق در مورد حافظه📎دانلود تحقیق در مورد حجامت📎دانلود تحقیق در مورد حرم امام رضا (ع)📎دانلود تحقیق در مورد حرکات اصلاحی وضعیت صحیح خوابیدن📎دانلود تحقیق در مورد حرکات اصلاحی📎دانلود تحقیق در مورد حرکت برای سلامت مردان📎دانلود تحقیق در مورد حرکت شناسی📎دانلود تحقیق در مورد حس های پیکری